Lähedal asuvad vaatamisväärsused:

Matsalu rahvuspark
Lagleranna matkarada
Marimetsa raba
Kiideva-Puise matkarada
http://www.estonia360.ee/pogari_rannaniit/
Haapsalu
Breti kivid -  Suured raidkirjadega kivid tee ääres tekitavad ikka inimestes küsimusi, sellepärast panime Breti loo oma kodulehele üles.
Külakunstnik Breti ehk Albert Kallasmaa (1915-1969) elas koos emaga Kaarli talus Allika külas, kust ei jää meri kaugele. Sünnikoht jääb Puise või Kiideva poole sõites paremale poole teed Laomäe lähedale, üle puulatvade kõrguva piirivalvemasti kanti. Tema kodutalust on praeguseks püsti vaid korstnajalg ja üks seinanurgake.

Breti toa uks meenutas vanglaust. Selles oli luuk, mille kaudu ema Bretile süüa andis. Uksel olnud kiri: Vangikong nr 1. Breti tuba oli tema kindlus ja pühapaik. Seal ta kirjutas ja joonistas, olgu öö või päev, millal iganes teda inspiratsioon tabas.

Breti öelnud kord iseenda kohta :

"Olen kui maha jäetud pappkarp teepervel. Keegi ei vaevu üles võtma ja vaatama, mis seal sees on. Võib-olla on vääriskivi."

1. Kuke kivi. Asub Haapsalu – Lihula maantee ääres, Parilas. Kivi on raiutud tellimustööna oktoobrirevolutsiooni aastapäevaks. Kivi otsas on kukk.

2. Käpla kivid. Kaks lähestikku asuvat kivi olid algselt üks põllukivi, mis murdus maaparandustöödel pooleks. Kividel on kirjad: „Raskelt sünnib uudismaa“ ja „Sest kõik naised on armastuses süütud. Juba sellepärast, et nemad on alluv pool“.  

Asuvad Parila - Puise tee ääres Käplas.

3. Breti ema Maria hauakivi Sinalepa kalmistul. Breti ütles, et ema ei olnud tema vastu hea ja sellepärast ei teinud ta ka head kivi.

4. Ema kivi. Kivil on kiri „Meie ema on hea“ ja kivil kujutatud madu sümboliseerib kurjust ning tuvid õnne, armastuse ning headuse sümboliks. Asub Parila- Puise tee ääres, Ridala kooli juurest tuleva tee vastas.

5. Armastuse kivi. Asub Puise tee ääres. Kivi on külameeste poolt käsitsi püsti aetud. - "Kui ilus on inimene, kui tema soondes voolab armastuse veri“