LINNUVAATLUS MATSALU RAHVUSPARGIS KOOS GIIDIGA

8.-9. mai 2021


Kutsume Teid linnuvaatlusele Matsalu linnuriiki, sest kõige muu positiivse kõrval on linnuvaatlus väga lõõgastav tegevus.

See linnuvaatlusretk on mõeldud algajatele nautimaks koos kevadist Matsalu linnurohkust. Teeme kindlaks, kes siin nii ilusasti laulab, kes seal lendab ja kes keda jahib? Ühe Eesti parima loodusturismi firma Natouresti poolt on loodusgiid, kvaliteetne optika ja Altmõisalt ööbimine koos toreda hommikusöögi ja Läänemaa maitsetest inspireeritud lõunapiknikuga.  

Kohtume laupäeva õhtul ja teeme retke kakkude ja öölaulikute maailma. Pühapäeva hommikul vara alustame uuesti linnuvaatlusega, vahepeal söögipausid ja nii pealelõunani välja. Matkame Altmõisa ümbruses, sõidame rahvuspargi parimates linnukohtades ja peatume pikemalt kuulsates Matsalu linnuvaatlustornides.

Hinnad

125 € täiskasvanu
75 € alla 12-aastased lapsed

Hind sisaldab:

  • Ööbimine ühele Altmõisa külalistemajas kaheinimesetoas
  • Hommikusöök
  • Piknik teise päeva lõunaks sisaldab eestipärast pokekaussi (valik kas kala, liha või taimne) ja vaarikatiramisut, kohvi-teed ja mahla.
  • Loodusgiidi teenus
  • Kvaliteetse optika ja linnumäärajate kasutamine
  • Eelneval kokkuleppel kohapealne transport

Hind ei sisalda:

  • Õhtusöök esimesel õhtul. Õhtusöögi saab broneerides juurde tellida. Menüüs kohalikust kalast kotletid (haug ja nurg) või vegan variandina kohalikud paneeritud seened Eesti Seenefarmist (austerservid ja lõvilakk). Magustoiduks marja-tartavaht vaniljekreemiga.
  • Transport
  • Ööbimine sviidis lisatasu 50 € inimese eest

Päevakava

Õhtune retk - kakud ja öölaulikud

Kohtume kell 18.00 Altmõisa küalistemaja juures Läänemaal Tuuru lähedal. Seame ennast sisse ja juba sätime terrassile üles vaatlustorud. Kell 19.00 on õhtusöök ja peale seda suundume retkele Altmõisa ümbrusesse. Eesmärk on kuulda õhtuaktiivseid liike nagu sooräts, kõrvukräts, värbkakk, ööbik ja teised öölaulikud.

Kes õhtusööki ei soovi, võivad kohale tulla ka kell 19.30.

Linnuvaatlus Matsalu Rahvuspargi parimates kohtades

Järgmisel hommikul tõuseme kell 6.00 ja sõidame Põgari-Sassi rannaniidule, et näha naaskelnokkasid, rüdisid, tildreid, tülle ja teisi kahlajaid. Vees ujuvad erinevad haned, pardid ja luiged. Üle kõige patrullib merikotkas. Edasi sõidame Puise poolsaare tippu, mis on teada-tuntud rände “hot spot”.

Peale kosutavat ja rikkalikku hommikusööki Altmõisas külastame Väike-Rõude parki, et teha tutvust laululindudega. Käime Haeska linnuvaatlustornis, kus määrame koos merelinde ja vaatame üle ümberkaudsed põllud ning heinamaad.

Lõunaks naudime Altmõisa valmistatud piknikukorvikest, mis sisaldab Läänemaa maitsetest inspireeritud pokekaussi ja vaarikatiramisut, kuuma kohvi ja teed, mahla.

LOE LISA JA BRONEERI KOHT NATOURESTI LEHE KAUDU


NB! Üritus toimub vastavalt 8. mail kehtivatele piirangutele. Enamus aega veedetakse välitingimustes ja vajadusel serveeritakse hommiku- ja õhtusöök toateenindusena. Lõunapiknik toimub õues.

Altmõisa külalistemaja asub täpselt Matsalu Rahvuspargi piiril, jäädes otse madalaveelise Topu lahe ja avarate põldude vahele. Seepärast ongi tavaline, et rände ajal lendava igal hommikul ja õhtul üle maja suured parved sookurgi, hanesid, laglesid, luiki ja teisi veelinde. Maja taga metsas lendavad kakud ja toksivad rähnid. Maja ees heinamaal toituvad värvulised ja üle tee kadastikus siristavad roolinnud ning laksutab ööbik. Altmõisast läände jääb legendaarne Põgari-Sassi rannaniit ja itta kultuslik Haeska linnuvaatlustorn.